Faq najczesciej zadawane pytania

  • CZY NA SZKOLENIU MUSZĘ MIEĆ WŁASNY SPRZĘT 

Nasza szkoła zapewnia sprzęt paralotniowy podczas całego kursu paralotniowego . Zapewniamy bezpieczne, certyfikowane paralotnie, uprzęże i pozostałe akcesoria niezbędne do latania. Nie zalecamy dokonywać zakupu sprzętu przed kursem. W trakcie szkolenia poznasz jego właściwości, klasy bezpieczeństwa oraz jak go odpowiednio dobrać.​.

  • JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE 

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w którym musisz podać swoje dane, wybrać rodzaj szkolenia jaki chcesz odbyć i wybrać termin. Po przesłaniu formularza otrzymasz zwrotnie wszystkie dalsze informacje i materiały potrzebne do kursu.

  • CZY WYMAGANE SĄ BADANIE LEKARSKIE  

Nie. Wystarczy oświadczenie: Oświadczam, że mój stan zdrowia jest dobry i pozwala na uprawianie paralotniarstwa.

  • CZY MACIE USTALONE Z GÓRY TERMINY SZKOLEŃ 

Tak. W zakładce –  Terminy szkoleń paralotniowych  znajdziesz pełen harmonogram szkoleń na dany sezon.  Wszystkkie szkkolenia prowadzimy od poniedziałku do piątku.  

  • CO, GDY POGODA NIE DOPISZE? 

Szkolenie paralotniowe -I etap trwa aż 5 dni.  Gdyby się jednak zdarzyło, że deszcze i wichry pokrzyżują nam plany, możesz dokończyć kurs przy okazji innych szkoleń w dowolnie wybranym, dogodnym dla Ciebie terminie.

  • CZY MOŻNA ZROBIĆ DWA ETAPY W CIĄGU JEDNEGO TYGODNIA 

Tak, jest to możliwe w przypadku szkolenia indywidualnego. Jeżeli natomiast ukończyłeś pierwszy etap trybem standardowym, możesz II etap zrobić w pierwszym najbliższym terminie.

  • NOCLEGI , WYŻYWIENIE 

Wyżywienie kursant zabezpiecza we własnym zakresie. Z reguły na lotniskach aeroklubowych dostępne jest skromne zaplecze kuchenne, grill, sklepy w pobliżu.

Noclegi kursant zabezpiecza we własnym zakresie. Z reguły na lotniskach aeroklubowych dostępne są pokoje/łóżka z odpłatnością ok. 40,00 zł/doba
(w zależności od lotniska) – możliwość wcześniejszej rezerwacji przez SkyTrekking