PARALOTNIARSTWO HISZPANIA – ALGODONALES


Paralotniarstwo Hiszpania - Algodonales

Paralotniarstwo Hiszpania - Algodonales

 

Algodonales i otaczające je miejsca do latania to jedne z najlepszych terenów w Europie do uprawiania paralotniarstwa. Znajdziesz tu wspaniałe warunki pogodowe, zwłaszcza jesienią i wiosną ale możesz latać przez cały rok... nawet w zimie! Istnieją różne rodzaje lotów, jakich możesz tu wykonać: są tutaj wielkie góry, łatwe grzbiety górskie do szybowania i piaszczyste wydmy na plaży. Obojętne czy jesteś doświadczonym pilotem paralotni czy początkującym, odnajdziesz tu dobre miejsca do latania, wielkie przestrzenie do łatwego lądowania dla początkujących i prostych lotów cross-country.

ALGODONALES - SIERRA DE LIJAR

 

Algodonales to jedno z najlepszych miejsc do latania w południowej Hiszpanii i jedno z najpopularniejszych w Europie, zwłaszcza jesienią i zimą gdy warunki do latania wciąż są odpowiednie. Miejsce posiada wspaniałą temperaturę i potencjał do lotów cross-country nawet dla tych pilotów, którzy będą próbować takich lotów po raz pierwszy … to bardzo prosty teren pełen miejsc do lądowania.

szkoła paralotniowa
szkoła paralotniowa

RONDA LA VIEJA*

 

 

"Ronda la Vieja" (stara Ronda)- tak nazywają miejscowi miejsce, w którym znajdowało się rzymskie miasto Acinipo. Obecnie można latać nad ruinami teatru. Miejsce to jest idealne dla początkujących.

 

*Należy uzyskać zgodę lokalej szkoły pararalotniowej

EL BOSQUE

 

 

El Bosque leży na skraju Parku Narodowego Grazalema więc jeżeli wzniesiesz się na odpowiednią wysokość możesz podziwiać fantastyczne widoki tych pięknych gór. Warunki do lotów są tu tak dobre, że tutejsi mieszkańcy mówią o “la magia de El Bosque” (magii El Bosque)… kiedy wiatr w Algodonales jest zbyt silny by latać, to El Bosque prawdopodobnie będzie dobry! 

 

kurs paralotniowy
szkolenie paralotniowe

Matalascańas BEACH

 

 

Co można powiedzieć o tym miejscu ... po prostu raj dla zmysłów: morze, plaża, morska bryza, ... i 20 km od piaszczystych wydm do latania!

TEBA

 

 

Latałeś kiedykolwiek w mieście?... Tutaj możesz: miejsce startu znajduje się na końcu ulicy. Miejsce to jest idealne dla początkujących.

paralotnie_algodonales,_wyjazdy_paralotniowe,szkola_paralotniowa[1]
paralotnie

MONTELLANO*

Gdy wiatr wieje z północnego wschodu, wszyscy jadą do Montellano... Tutaj jest zazwyczaj bardzo tłoczno, ponieważ w pobliżu nie ma zbyt wielu miejsc, które nadawałyby się do startów i lądowań przy wspomnianym kierunku wiatru.
Znajdują się tu dwa miejsca startowe: Wysokie (90m) oraz niższe, które  jest umiejscowione u podnóża góry i ma tylko 25 metrów deniwelacji. Jednak przy silnym wietrze oraz sprzyjających warunkach termicznych, wysokość ta jest wystarczająca. 
Miejsca lądowania znajdują się na prywatnych polach i nie są dostępne podczas sezonu uprawy roślin (istnieje możliwość lądowania w miejscu startu).

*Od pewnego czasu startowiso wydzierżawione przez lokalną szkołę paralotniową. Wyznaczono nowe lądowisko oraz wprowadzono opłatę za korzystanie - 10euro/1dzień. Dzień  przed lataniem należny zgłosić się do szkoły i uiścić opłątę