Przejdź do treści

Szkolenie paralotniowe Słowenia Lijak, Kobala

Sezon w Słowenii trwa od lutego do października. Na początku roku w lutym sezon rozpoczyna się od zawodów paralotniowych PARAGLIDING WINTER CUP. 

Lijak to jedno z popularniejszych miejsc do latania, znajduje się w dolnej dolinie Vipava, w pobliżu miasta Nova Gorica tuż przy granicy z Włochami. Lijak jest idealnym miejscem dla początkujący paralotniarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z paralotnią.

Szerokie trawiaste startowisko  idealnie nadaje się dla poczatkujących  paralotniarzy.  Lijak to znakomite miejsce do pierwszego kontaktu z górskim lataniem  z żaglem i termiką. Jak i również dla tych, którzy pragną doskonalić swoją taktykę przelotową.

W naszym „zasięgu” są dodatkowe miejscówki, które odwiedzamy z kursantami. To położony 30Km od Lijaka Tolmin ze słyną Kobalą  lub jeździmy do włoskiego Meduno.

Lijak, Kobala i Meduno pozwalają nie tylko na loty szkolne. Można tam znaleźć warunki do długich przelotów.  Dlatego na nasze wyjazdy zabieramy pilotów o zróżnicowanym poziomie umiejętności, bo każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Uczestnikom wyjazdu paralotniowego  zapewniamy przewodnictwo instruktorów, którzy będą nadzorować starty i lądowania. Z reguły podczas wyjazdu udaje się zrobić kilkugodzinny nalot i znacząco podnieść umiejętności. Pilotom samodzielnym chcącym latać przelotowo służymy wsparciem logistyczno- organizacyjnym. Zawieziemy na start, podpowiemy gdzie latać, zwieziemy z przelotu, załatwimy wszystkie formalności.

Transport
Jedziemy komfortowym, klimatyzowanym busem. Ruszamy z Bydgoszczy i jedziemy przez Łódź, Katowice, gdzie po drodze zabieramy uczestników. 

Szkolenie paralotniowe Słowenia Lijak/czerwiec 1

Pozwolenie na szkolenie w Słowenii

Nasza szkoła posiada zezwolenie Słoweńskiej Civil Aviation Agency na prowadzenie szkoleń paralotniowych na terenie Słowenii.

Instruktorzy

szkoła paralotniowa skytrekking
Piotr Cwudziński
dariusz paciorek
Dariusz Paciorek

Miejsce:

Słowenia: Lijak,Kobala

miejsca rezerwowe: Bassano del Grappa, Meduno

Stopień trudności
1/5

Dla kogo:

Cena zawiera

Cena nie zawiera:

Noclegi:

Sprzęt paralotniowy