fbpx
Przejdź do treści

Para Eskapada po raz 7 – Teneryfa paralotnie

Wyjazdy paralotniowe

Paralotniarstwo dyscyplina, którą na Teneryfie można uprawiać prawie cały rok. Najlepsze warunki pogodowe Teneryfa oferuje nam w okresie zimowym. Kiedy u nas szaleje zima na Teneryfie panuje łagodny klimat z temperaturą powyżej 20 stopni.

Na Teneryfie jest ponad 10 startowisk, oferujących wszystko, od łagodnego żagla  po mocną termikę. Na wyspie dominuje wiatr  północno-wschodni i po stronie północnej wyspy daje większe możliwości latania żaglowego w zależności od kierunku wiatrów.

Południowa część wyspy jest osłonięta od zawietrznej wulkanicznego szczytu Teide, więc tutaj znajdziemy termikę, można latać po całej południowo-zachodniej części wyspy.

Do dyspozycji mamy kilka startowisk, między innymi: Taucho (800 m n.p.m.), Jama (600 m n.p.m.), Izaña (2200 m n.p.m. ze startowiskiem na północ lub na południe wyspy), Ifonche (850 m n.p.m.) i inne. 

Lądowiska paralotniowe to nie przygotowane przygodne pola, które wymagają od pilota koncentracji. Dal pilota z oponową techniką lądowania nie sprawiają większych problemów.   

Niezapomniane chwile to wieczorne lądowanie na plaży La Caleta przy barze z muzyka na żywo .  

.

Startowisko Los Gigantes po zachodniej stronie Teneryfy. Charakteryzuje się łatwym startem, Warunki: najlepsze kierunki wiatru E, SE. Z tego miejsca można wystartować i  wykonać lot na słynne  klify Los Gigantes. Lądowisko niewielkich rozmiarów na skraju drogi. Trzeba posiadać umiejętność precyzyjnego rozplanowania podejścia do lądowania. 

Miejsce:

Wyspy kanaryjskie: Teneryfa

 

Stopień trudności
2.5/5
Dostępne miejsca: 8 z 8

cena: 2000zł+ 150euro

grudzień 2022

Dla kogo:

Istnieje możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących, nielatających.

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Noclegi:

Sprzęt paralotniowy