fbpx
Przejdź do treści

Blog Paralotniowy

Marzysz o lataniu i zastanawiasz się nad kursem paralotniowym?

– Na pewno masz wiele pytań:

Dla kogo jest paralotniarstwo? Czy dam radę latać na paralotniach w moim wieku i z moją sprawnością fizyczną? Jak się do tego zabrać? Jaką wybrać szkołę paralotniową? Jaki jest koszt szkolenia? Ile kosztuje sprzęt paralotniowy?

Poniżej postaram się odpowiedzieć  na wszystkie Twoje pytania.

Blog o paralotniach 1

Cz1.- Kurs paralotniowy - jak zacząć ?

Dla osób nigdy nie związanych z lotnictwem, paralotniarstwo może wydawać się marzeniem trudnym do realizacji, sportem bardzo elitarnym. Tymczasem paralotniarstwo to sport, który może uprawiać niemal Każdy!

Sport paralotniowy stał się ulubionym sportem lotniczym tysięcy ludzi na całym świecie. Co roku setki osób zakłada skrzydła i rozpoczyna Swoją ekscytującą przygodę z paralotnią. 

blog paralotiowy

cz.2 - Paralotniarstwo- jak zacząć ?

Szkolenie – 2 etap:

Po 1–szym etapie szkolenia możesz podjąć decyzję, jaka forma aktywności paralotniowej najbardziej Tobie pasuje: latanie swobodne PP, czy latanie z napędem PPG, a może chcesz spróbować wszystkiego?

Blog o paralotniach 2

Najczęściej zadawane pytania przed kursem paralotniowym

Ile kosztuje kurs latania na paralotni „od zera do licencji”?

Paralotniarstwo to najtańszy sposób na zostanie  pilotem.  Paralotniarstwo to bardzo przystępny sport lotniczy w porównaniu do innych sportów. Takich jak: szybownictwo, motolotniarstwo lub samolot, samolot ultralekki, wiatrakowiec. Na w/w kursy oraz sprzęt niejednokrotnie musimy wydać pokaźne sumy. Paralotnie to najtańsza i zarazem najłatwiejsza forma wzbicia się w powietrze. 

kurs paralotniowy

Podstawowe informacje o szkoleniu paralotniowym