Przejdź do treści

Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG

Szkolenie motoparalotniowe

SZKOLENIE DO LOTÓW MOTOPARALOTNIĄ – PPGG

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która podczas szkolenia do uprawnień  PPGG wykorzystywać do nauki  trenażer- symulator trajki.

Nasi kursanci swoje pierwsze kroki w nauce lotów motoparalotnią ( PPGG) stawiają bezstresowo.

Bez obawy o połamane śmigła, pocięte liny i pocięte paralotnie 🙂

Szkolimy na sprzęcie, który spełnia wymogi prawne i posiada aktualne „poświadczenie zdatności do lotu” wg . ROZPORZĄDZENIAMINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ  z dnia 26 marca 2013.

Pełne szkolenie motoparalotniowe „od zera” – do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Pilota Motoparalotni PPGG trwa tyle czasu, ile jest niezbędne do tego, aby zrealizować cały program szkolenia paralotniowego i nauczyć Cię latać. Minimalny czas może wynieść nawet około 7-10 dni, ale zwykle ok 14-17 dni lotnych

Nie musisz mieć własnego sprzętu, aby się szkolić. W czasie kursu paralotniowego możesz wykorzystać sprzęt naszej szkoły. 

Skrócony program szkolenia latania na motoparalotni PPGG

Szkolenie podzielone jest na etapy, podczas których  pilot – uczeń opanowuje podstawy latania na trajce PPGG.

Pierwsze dni to wspólne loty z instruktorem motoparalotnią w tandemie.  Podczas tych lotów kursant oswaja się  ze sprzętem na ziemi i w powietrzu. Podczas lotu z instruktorem nabywamy umiejętności samodzielnego sterowania, utrzymania paralotni na kursie  oraz wykonywania wszystkich niezbędnych manewrów.

Następny etap to nauka startu i pełnej kontroli paralotni na ziemi. Do tego celu wykorzystujemy trenażer-symulator trajki.  Kursant musi opanować start trajką, jazdę na wprost, zmianę kierunku: ósemki oraz pełne okręgi. 

Po tym etapie Pilot -uczeń  jest przygotowany do samodzielnego startu lotu i lądowania.

Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG

Kolejnym etapem są loty nawigacyjne, w tym co najmniej 3 przeloty po wyznaczonej trasie na miejsce lądowania oddalone od miejsca startu o co najmniej 15 km. 

Do ćwiczenia można dopuścić pilota-ucznia który sam kontroluje stan paliwa w locie. Podczas lotu pilot zwraca szczególną uwagę na innych użytkowników przestrzeni powietrznej oraz przeszkody terenowe.

W sumie pilot-uczeń w czasie całego szkolenia paralotniowego wykonuje nie mniej niż 5 godzin nalotu.

Szkolenie może odbywać się na sprzęcie szkoły ale i również na sprzęcie uczestnika kursu posiadającym odpowiednie dopuszczenia.

Na koniec szkolenia - jeżeli będziesz potrzebował - doradzimy Tobie w doborze odpowiedniego sprzętu.

Jak długo trwa szkolenie, kiedy latamy i jak się umawiamy

  • Szkolenie trwa tyle czasu, ile jest niezbędne do tego, aby zrealizować cały program szkolenia paralotniowego i nauczyć Cię latać. Minimalny czas może wynieść nawet około 7-10 dni, ale zwykle ok 14-17 dni lotnych. Mniej dyspozycyjni piloci potrzebują więcej czasu.
  • Szkolimy cały rok, jak tylko pozwala na to pogoda.
  • Umawiamy się indywidualnie, jednak na zajęciach jest jednocześnie kilkoro uczniów. którzy wykonują swój własny program.
  • Zajęcia odbywają się wcześnie rano i późnym popołudniem (od kwiecień  do września)  i cały dzień w miesiącach marzec oraz październik, 
  • Nie organizujemy turnusów, nie wyznaczamy dat, z każdym uczniem umawiamy się indywidualnie. Nie zbieramy grupy – po prostu szkolimy w trybie ciągłym.
  • Dla naszych uczniów regularnie organizujemy egzaminy państwowe na miejscu. Ty musisz “jedynie” zdać egzamin.
  • Szkolimy w naszej głównej bazie na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. , 

Ważna informacja dla uczniów przyjezdnych. 

Przyjeżdża do nas wielu pilotów z całej Polski. Specjalnie dla nich organizujemy bardzo intesywne szkolenia – codziennie od wczsnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Jesteśmy elastyczni i staramy się zawsze znaleźć dogodny harmonogram zajęć.

NOCLEGI , WYŻYWIENIE
Noclegi kursant zabezpiecza we własnym zakresie.na terenie aeroklubu dostępny jest skromny lotniskowy Hostel.  Możliwość wcześniejszej rezerwacji przez SkyTrekking.

Wyżywienie kursant zabezpiecza we własnym zakresie. Z reguły na lotniskach aeroklubowych dostępne jest skromne zaplecze kuchenne, grill. W pobliżu lub blisko: restauracja, sklep, bar mleczny.  

AeroCasco

Podczas szkolenia paralotniowego może zdarzyć się, że sprzęt ulegnie uszkodzeniu wyniku kapotażu, błędów podczas lądowania lub starów. Połamiesz śmigło, pogniesz kosz, potniesz linki paralotni. Koszty naprawy takich uszkodzeń są dość spore. 

  Nie znaczy to, że takie rzeczy zdarzają się notorycznie na każdym kursie, są to jednostkowe przypadki.

Szkolenie prowadzimy krok po korku tak aby kursant czuł,  że robi postępy i panuje nad fazą startu, lotu i lądowania. Podczas szkolenia minimalizujemy możliwość popełnienia błędu przez kursanta i uszkodzenia sprzętu. 

Ale czasem nie wychodzi, trochę pecha i uszkodzenie gotowe. 

Dlatego przed szkoleniem paralotniowym dajemy możliwość wykupienia ochrony AeroCasko PPG lub PPGG, które pokrywa naprawy uszkodzeń w 100%

Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG
kurs paralotniowy
trajka paralotniowa szkolenie
Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG