Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG

SZKOLENIE DO LOTÓW MOTOPARALOTNIĄ – PPGG

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która podczas szkolenia do uprawnień  PPGG wykorzystywać do nauki  trenażer- symulator trajki.

Nasi kursanci swoje pierwsze kroki w nauce lotów motoparalotnią ( PPGG) stawiają bezstresowo.

Bez obawy o połamane śmigła, pocięte liny i pocięte paralotnie 🙂

Szkolimy na sprzęcie, który spełnia wymogi prawne i posiada aktualne „poświadczenie zdatności do lotu” wg . ROZPORZĄDZENIAMINISTRA TRANSPORTU, BUDOWNICTWA I GOSPODARKI MORSKIEJ  z dnia 26 marca 2013.

Pełne szkolenie „od zera” – do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji Pilota Motoparalotni PPGG trwa tyle czasu, ile jest niezbędne do tego, aby zrealizować cały program szkolenia paralotniowego i nauczyć Cię latać. Minimalny czas może wynieść nawet około 7-10 dni, ale zwykle ok 14-17 dni lotnych

Nie musisz mieć własnego sprzętu, aby się szkolić. W czasie kursu możesz wykorzystać sprzęt naszej szkoły. 

Skrócony program szkolenia latania na motoparalotni PPGG

Szkolenie podzielone jest na etapy, podczas których  pilot – uczeń opanowuje podstawy latania na trajce PPGG.

Pierwsze dni to wspólne loty z instruktorem motoparalotnią w tandemie.  Podczas tych lotów kursant oswaja się  ze sprzętem na ziemi i w powietrzu. Pod kontrolą instruktora nabywamy umiejętności samodzielnego sterowania, utrzymania paralotni na kursie  oraz wykonywania wszystkich niezbędnych manewrów.

Następny etap to nauka startu i pełnej kontroli paralotni na ziemi. Do tego celu wykorzystujemy trenażer-symulator trajki.  Kursant musi opanować start trajką, jazdę na wprost, zmianę kierunku: ósemki oraz pełne okręgi. 

Po tym etapie Pilot -uczeń  jest przygotowany do samodzielnego startu lotu i lądowania.

Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG

Kolejnym etapem są loty nawigacyjne, w tym co najmniej 3 przeloty po wyznaczonej trasie na miejsce lądowania oddalone od miejsca startu o co najmniej 15 km. 

Do ćwiczenia można dopuścić pilota-ucznia który sam kontroluje stan paliwa w locie. Podczas lotu pilot zwraca szczególną uwagę na innych użytkowników przestrzeni powietrznej oraz przeszkody terenowe.

W sumie pilot-uczeń w czasie szkolenia wykonuje nie mniej niż 10 godzin nalotu (pilot mający już Świadectwo Kwalifikacji – 7 godzin nalotu).

Szkolenie może odbywać się na sprzęcie szkoły ale i również na sprzęcie uczestnika kursu posiadającym odpowiednie dopuszczenia.

Na koniec szkolenia - jeżeli będziesz potrzebował - doradzimy Tobie w doborze odpowiedniego sprzętu.

Jak długo trwa szkolenie, kiedy latamy i jak się umawiamy

  • Szkolenie trwa tyle czasu, ile jest niezbędne do tego, aby zrealizować cały program szkolenia paralotniowego i nauczyć Cię latać. Minimalny czas może wynieść nawet około 7-10 dni, ale zwykle ok 14-17 dni lotnych. Mniej dyspozycyjni piloci potrzebują więcej czasu.
  • Szkolimy cały rok, jak tylko pozwala na to pogoda.
  • Umawiamy się indywidualnie, jednak na zajęciach jest jednocześnie kilkoro uczniów. którzy wykonują swój własny program.
  • Zajęcia odbywają się wcześnie rano i późnym popołudniem (kwiecień – październik)  i cały dzień (listopad – marzec).
  • Nie organizujemy turnusów, nie wyznaczamy dat, z każdym uczniem umawiamy się indywidualnie. Nie zbieramy grupy – po prostu szkolimy w trybie ciągłym.
  • Dla naszych uczniów regularnie organizujemy egzaminy państwowe na miejscu. Ty musisz “jedynie” zdać egzamin.
  • Szkolimy w naszej głównej bazie na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu. , 

Ważna informacja dla uczniów przyjezdnych. 

Przyjeżdża do nas wielu pilotów z całej Polski. Specjalnie dla nich organizujemy bardzo intesywne szkolenia – codziennie od wczsnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Jesteśmy elastyczni i staramy się zawsze znaleźć dogodny harmonogram zajęć.

NOCLEGI , WYŻYWIENIE
Noclegi kursant zabezpiecza we własnym zakresie.na terenie aeroklubu dostępny jest skromny lotniskowy Hostel.  Możliwość wcześniejszej rezerwacji przez SkyTrekking.

Wyżywienie kursant zabezpiecza we własnym zakresie. Z reguły na lotniskach aeroklubowych dostępne jest skromne zaplecze kuchenne, grill. W pobliżu lub blisko: restauracja, sklep, bar mleczny.  

Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG
kurs paralotniowy
trajka paralotniowa szkolenie
Szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG