fbpx
Przejdź do treści

Wyjazd Paralotniowy

Nie tylko dla początkujących pilotów
Poziom trudności:
1/5

Wyjazd paralotniowy
Włochy: Bassano del Grappa

Dla Kogo ?

Jeżeli masz wątpliwości, czy wyjazd jest dla Ciebie – zadzwoń do nas.

Nie ma możliwości, żeby paralotniarz nigdy nie słyszał o Bassano del Grappa. A jeżeli jeszcze nie słyszał, to właśnie przeczytał 🙂
To kultowe miejsce we włoskich Alpach jest tak popularne, że dorobiło się polskiej nazwy „Bassanowo”.

Szkolenie paralotniowe Bassano del Grappa 1

Możliwości

Masyw Monte Grappa – to kilka startowisk na różne kierunki oraz wiele możliwości. Najczęściej wykorzystujemy startowisko  Tappeti  z kierunkiem południowym – tak zwane „maty”. Kiedy wieje wschód – odpalamy ze startowiska  Antenna Costalunga. Nie zaskoczy nas także kierunek zachodni. I jeszcze „wisienka na torcie”, czyli startowisko Cima Grappa na wysokości ponad 1700 m n.p.m., z którego wystartujemy, jeżeli podstawy chmur nie będą nam przeszkadzać.

Szkolenie paralotniowe Bassano del Grappa 2

Bassano del Grappa, to znakomite miejsce dla początkującego pilota, do pierwszego kontaktu z górskim lataniem, do spotkania z żaglem oraz termiką. Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na pierwszy przelot, to będziesz miał doskonałe warunki do szukania i centrowania kominów oraz spędzenia wielu godzin w powietrzu (o ile pogoda będzie łaskawa).

Bassano del Grappa, to także oferta dla doświadczonych pilotów, którzy pragną doskonalić swoją taktykę przelotową. Zrobimy odprawę meteo, omówimy możliwości przelotowe i wyślemy po Ciebie samochód, jak zameldujesz wykonanie przelotu 🙂

Co roku nasza szkoła ma autoryzację lokalnego klubu paralotniowego Vivere il Grappa

kurs-paralotniowy-bassano
Co roku nasza szkoła ma autoryzację Vivere il Grappa

Dodatkowe atrakcje:

Jak Włochy, to prawdziwa włoska pizza i prawdziwe włoskie wino frizzante. A to wszystko w średniowiecznym opactwie! odrestaurowanym z dbałością o detale – w którym mieści się aktualnie restauracja L’ Antica Abbazia.
Będzie także okazja na „zatankowanie” wina bezpośrednio w lokalnych winnicach – tych winnicach, które mamy w planie oglądać z lotu ptaka (czyli paralotni).
Na załamanie pogody także mamy doraźne lekarstwo – wystarczy 1,5 godziny drogą kolejową i jesteśmy w urokliwej Wenecji. Jednak mamy nadzieję, że nie będziemy musieli korzystać z takiej możliwości.

Koszt wyjazdu: 2800 zł

Składowe ceny: 2100 zł + 150 euro

Cena zawiera:

Previous slide
Next slide