fbpx
Przejdź do treści

Szkolenie paralotniowe indywidualne

Latanie swobodne PP

– czyli latanie bez napędu

Pełne szkolenie indywidualne

Tylko 5 dni!
Tyle czasu potrzebujesz, aby przy sprzyjających warunkach atmosferycznych ukończyć pełny kurs paralotniowy do pilotowania paralotni PP – loty swobodne bez napędu.
Owszem będzie to intensywny tydzień, ale nie zapomnisz go do końca życia. Ilość doświadczeń związanych z kursem paralotniowym zrobi na Tobie wrażenie, a to dopiero początek podniebnej przygody.
Jeszcze egzamin państwowy i mamy nowego Pilota Paralotni!

Tylko Ty i instruktor!

Jeżeli masz takie życzenie, możesz indywidualnie uczestniczyć w wykładach teoretycznych oraz zajęciach praktycznych. Na szkolenie indywidualne umówisz się z instruktorem. Szkolenie indywidualne jest ofertą limitowaną, uzależnioną od naszego kalendarza szkoleń oraz dostępności instruktorów. Zadzwoń do nas.

Kto może przystąpić do szkolenia:
– Wiek – według uznania instruktora szkolącego. W przypadku osób poniżej 18 lat wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.
– Własnoręcznie podpisane oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania paralotniarstwa.
Uwaga: Do egzaminu państwowego może przystąpić osoba, która ukończyła 15 lat.

Kurs paralotniowy PP – zakres szkolenia:

Szkolenie teoretyczne, w tym: meteorologia, aerodynamika, nawigacja, budowa przestrzeni powietrznej, prawo lotnicze, zasady i bezpieczeństwo lotów…
Szkolenie praktyczne – 1 etap:
Obsługa paralotni, w tym kontrola przedstartowa, ćwiczenia naziemne z paralotnią, nauka startu, nauka korekty kierunku, nauka lądowania… Szkolenie praktyczne obejmuje około 20 samodzielnych lotów na wysokość około 100 metrów nad terenem (pierwsze loty około 30 metrów).
Szkolenie praktyczne – 2 etap PP:
Zakres 2 etapu szkolenia PP obejmuje doskonalenie startu klasycznego oraz naukę startu odwróconego (czyli „alpejka”). Celem 2 etapu jest doskonalenie umiejętności pilotażowych, w tym elementów związanych z zakrętami i krążeniem oraz nauka praktycznego wykorzystania speed-systemu. Kursant po zakończeniu tego etapu szkolenia powinien umieć zastosować co najmniej jedną metodę przyspieszonego wytracania wysokości oraz umieć wylądować w obszarze ograniczonym o wymiarach 60 na 60 metrów.
Szkolenie 2 etapu obejmuje około 10 samodzielnych lotów na wysokości powyżej 200 metrów nad terenem.
Przeszkolenie H – do lotów holowanych za wyciągarką paralotniową:
Pełne szkolenie w SkyTrekking zawiera przeszkolenie H do lotów holowanych za wyciągarką paralotniową. Cena takiego przeszkolenia, realizowanego oddzielnie, to około 1000 zł. Kilka słów o zaletach szkolenia za wyciągarką znajdziesz tutaj.

Szkolenie paralotniowe indywidualne 1

Miejsce szkolenia:
Lotnisko Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu.
Lotniska aeroklubowe zapewniają bazę dydaktyczną, infrastrukturę oraz lotniczą atmosferę.

Cena szkolenia zawiera:
Wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas szkolenia, w tym:
– skrzydło paralotni dobrane do wagi pilota;
– uprząż ze spadochronem ratowniczym;
– kask;
– łączność radiowa.
Zajęcia praktyczne i teoretyczne.
Przygotowanie do egzaminu państwowego.
Obowiązkowe ubezpieczenie OC (na okres 30 dni).
Przeszkolenie H – do lotów holowanych
(cena przeszkolenia H realizowanego oddzielnie wynosi około 1000 zł).

Cena szkolenia nie zawiera:
– kosztów wyżywienia
– kosztów ewentualnego noclegu
– innych ubezpieczeń (np. kosztów leczenia, NNW…)

Czas trwania szkolenia:
Na realizację pełnego programu szkolenia PP potrzebujemy około 5 dni – przy sprzyjających warunkach atmosferycznych.
Naszym celem jest bezpieczne i przyjemne przeprowadzenie szkolenia paralotniowego i zarażenie Was nieuleczalną pasją latania. Zapewniamy sprzęt oraz dbamy o organizację i miłą atmosferę – jedynie, na co nie mamy wpływu, to POGODA.
Zwłaszcza latanie uczy pokory do warunków atmosferycznych – na szkoleniu Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Dlatego informujemy, że możliwe jest odwołanie szkolenia, jeżeli prognoza pogody nie będzie nas rozpieszczać (deszcz, zbyt silny wiatr).
W przypadku braku możliwości przeprowadzenia/zakończenia szkolenia ze względu na warunki atmosferyczne, Kursant kontynuuje szkolenie w wybranych przez siebie terminach, zgodnie z harmonogramem szkoleń, po wcześniejszej rezerwacji miejsca.
Jak wybrać termin szkolenia:
Kalendarz szkoleń paralotniowych znajduje się tutaj.

Szkolenie paralotniowe indywidualne 2

Jak przygotować się do kursu paralotniowego:
1. Zalecane obuwie usztywniające kostkę (najlepiej górskie), ewentualnie inne pełne, wygodne obuwie wiązane. Lotnisko jest trawiaste i rankami pojawia się rosa – obuwie może łapać wilgoć (warto mieć jakieś obuwie zamienne na dzień).
2. Wygodny, swobodny strój (którego nie będzie szkoda, gdy pobrudzi się np. trawą), zalecane długie spodnie bez względu na temperaturę, lekkie i cieplejsze rzeczy (w zależności od temperatury, także na poranki i wieczory).
3. Zalecane (nie obowiązkowe) nakrycie głowy pod kask, np. chusta (kask zapewnia szkoła). Można korzystać ze swojego ulubionego kasku, np. narciarskiego (kask rowerowy nie nadaje się).
4. Dużo picia – najlepiej woda mineralna.
5. Zalecany krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, oraz okulary przeciwsłoneczne (na słoneczne oraz średnio słoneczne dni) oraz zalecany środek na komary (na wieczór, w zależności od pory roku).
6. Wczesną wiosną oraz jesienią mogą przydać się czapki i rękawiczki oraz cieplejsza bielizna.

Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia PP:
Po zrealizowaniu 1 oraz 2 etapu otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia paralotniowego PP.
Ważność zaświadczenia o ukończeniu szkolenia wynosi 12 miesięcy – w tym czasie powinieneś przystąpić do egzaminu państwowego na świadectwo kwalifikacji pilota paralotni PGP z uprawnieniem PP – loty swobodne bez napędu.

Warunki PROMOCJI:
Warunkiem otrzymania ceny promocyjnej jest zapłata za pełny kurs paralotniowy przed rozpoczęciem szkolenia.