fbpx
Przejdź do treści

Od śmigła!

– czyli odpalamy napęd paralotniowy 🙂

2 etap – Szkolenie z napędem PPG 

– czyli napęd plecakowy, start z nóg

Szkolenie na sprzęcie szkoły

2 etap PPG  jest obowiązkowym elementem szkolenia paralotniowego – dopiero po pozytywnym ukończeniu 2 etapu szkolenia otrzymasz skierowanie na egzamin państwowy do uprawnienia PPG – paralotnia z napędem (czyli napęd plecakowy, start z nóg).

Kto może przystąpić do szkolenia:
– Wiek – według uznania instruktora szkolącego. W przypadku osób poniżej 18 lat wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.
– Własnoręcznie podpisane oświadczenie o braku przeciwwskazań do uprawiania paralotniarstwa.
Ukończony 1 etap szkolenia paralotniowego za wyciągarką H lub w górach. Także dla Kursantów, którzy ukończyli 1 etap w innej szkole. Przypominamy, że ważność zaświadczenia o ukończeniu 1 etapu szkolenia wynosi 12 miesięcy.
– lub Pilot ze Świadectwem Kwalifikacji z uprawnieniem PP (loty swobodne).
Uwaga: Do egzaminu państwowego może przystąpić osoba, która ukończyła 15 lat.

Nie musisz mieć własnego sprzętu, aby się szkolić.
W czasie kursu możesz wykorzystać sprzęt naszej szkoły. 

Zakres szkolenia:

2 etap szkolenia PPG obejmuje między innymi:

Miejsce szkolenia:
Lotnisko Aeroklubu Kujawskiego w Inowrocławiu.
Lotniska aeroklubowe zapewniają bazę dydaktyczną, infrastrukturę oraz lotniczą atmosferę.

Cena szkolenia zawiera:

1. Wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas szkolenia, w tym:
– skrzydło paralotni dobrane do wagi pilota;
– napęd plecakowy z uprzężą;
– kask;
– łączność radiowa.
2. Wszelkie części oraz płyny eksploatacyjne do napędu (paliwo, oleje…).
3. Zajęcia teoretyczne.
4. Zajęcia praktyczne: 6-8 spotkań wciągu 3-4 dni z dobrymi warunkami atmosferycznymi (na przykład 1 spotkanie rano, 2-gie spotkanie wieczorem). 
5. Przygotowanie do egzaminu państwowego.
6. Obowiązkowe ubezpieczenie Paralotniowe OC (na okres 30 dni).

Cena szkolenia nie zawiera:
– Kosztów wyżywienia;
– Kosztów ewentualnego noclegu;
– Innych ubezpieczeń (np. kosztów leczenia, NNW…);

* Dodatkowe koszty:
1. Dodatkowe spotkania na zajęciach praktycznych:
W cenie szkolenia przewidziano 6-8 spotkań wciągu 3-4 dni z dobrymi warunkami atmosferycznymi (na przykład 1 spotkanie rano, 2-gie spotkanie wieczorem). Dodatkowe spotkania podyktowane przebiegiem szkolenia i predyspozycjami Kursanta są dodatkowo płatne – 300 zł/ za dzień.
2. Koszty naprawy uszkodzonego sprzętu paralotniowego:
Kursant jest zobowiązany pokryć koszty naprawy uszkodzonego sprzętu paralotniowego – jeżeli przyczyna uszkodzenia leży po stronie Kursanta. Aby uniknąć kosztownych niespodzianek, zachęcamy do skorzystania z ochrony AeroCasco (szczegóły na dole strony).

Czas trwania szkolenia:
W cenie szkolenia przewidziano 6-8 spotkań wciągu 3-4 dni z dobrymi warunkami atmosferycznymi (na przykład 1 spotkanie rano, 2-gie spotkanie wieczorem). Dodatkowe spotkania na zajęciach praktycznych wiążą się z dodatkowymi kosztami dla Kursanta – sprawdź „Dodatkowe koszty” (powyżej).

Naszym celem jest bezpieczne i przyjemne przeprowadzenie szkolenia paralotniowego i zarażenie Was nieuleczalną pasją latania. Zapewniamy sprzęt oraz dbamy o organizację i miłą atmosferę – jedynie, na co nie mamy wpływu, to POGODA. Zwłaszcza latanie uczy pokory do warunków atmosferycznych – na szkoleniu Wasze bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze.
Dlatego informujemy, że możliwe jest odwołanie szkolenia, jeżeli prognoza pogody nie będzie nas rozpieszczać (deszcz, zbyt silny wiatr).
W przypadku braku możliwości przeprowadzenia/zakończenia szkolenia ze względu na warunki atmosferyczne, Kursant kontynuuje szkolenie w wybranych przez siebie terminach, zgodnie z kalendarzem szkoleń, po wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Jak wybrać termin szkolenia:
Na 2 etap szkolenia PPG umawiasz się z instruktorem – orientacyjne terminy w kalendarzu szkoleń, tutaj.

Jak przygotować się do szkolenia paralotniowego:
1. Zalecane obuwie usztywniające kostkę (najlepiej górskie), ewentualnie inne pełne, wygodne obuwie wiązane. Lotnisko jest trawiaste i rankami pojawia się rosa – obuwie może łapać wilgoć (warto mieć jakieś obuwie zamienne na dzień).
2. Wygodny, swobodny strój (którego nie będzie szkoda, gdy pobrudzi się np. trawą), zalecane długie spodnie bez względu na temperaturę, lekkie i cieplejsze rzeczy (w zależności od temperatury, także na poranki i wieczory).
3. Zalecane (nie obowiązkowe) nakrycie głowy pod kask, np. chusta (kask zapewnia szkoła). 
4. Dużo picia – najlepiej woda mineralna.
5. Zalecany krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem UV, oraz okulary przeciwsłoneczne (na słoneczne oraz średnio słoneczne dni) oraz zalecany środek na komary (na wieczór, w zależności od pory roku).
6. Wczesną wiosną oraz jesienią mogą przydać się czapki i rękawiczki oraz cieplejsza bielizna.

Zaświadczenie o ukończeniu 2 etapu szkolenia PPG:
Po zrealizowaniu 2 etapu PPG otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia. Ważność zaświadczenia o ukończeniu 2 etapu wynosi 12 miesięcy.
W tym czasie należy przystąpić do egzaminu państwowego na świadectwo kwalifikacji pilota paralotni PGP z uprawnieniem PPG – paralotnia z napędem.

AeroCasco

PPG - PPGG
1000 zł
  • Ochrona Kursanta przed skutkami uszkodzenia sprzętu paralotniowego

Zapisz się na kurs i zrealizuj Swoje marzenia