fbpx
Przejdź do treści

Wycieczka termiczna cross country

GREIFENBURG XC

Termin:

15-22 lipica 2023

Kierunki alternatywne w przypadku braku warunu: Słowenia, Włochy, inne…

Wyjazd paralotniowy
GREIFENBURG XC – cross country
Strefa lotów Emberger Alm

Dla Kogo ?

Jeżeli masz wątpliwości, czy wyjazd jest dla Ciebie – zadzwoń do nas.

wyjazdy paralotniowe skytrekking
wyjazd paralotniowy.

Greifenburg ze startowiskiem Emberger Alm znany jest jako „Autostrada Alp Południowych”. To wspaniała alpejska miejscówka paralotniowa: świetna infrastruktura, dobre warunki termiczne, piękne krajobrazy.
Na rozległych łąkach górskich, powyżej linii drzew, aż do szczytu Nassfeld Riegel możliwe są starty przy wietrze południowo-wschodnim oraz zachodnim. Dzięki usytuowaniu góry na kierunek południowo-wschodni, dobrych warunków termicznych można spodziewać się już przed południem. Dlatego Emberger Alm jest ciekawym punktem startowym dla lotów długodystansowych XC – cross country.

Wyjazd paralotniowy GREIFENBURG XC 1

Możliwości

Dolina Drautal oferuje dogodne warunki dla początkujących pilotów XC, którzy chcą pokonywać swoje pierwsze „łatwiejsze” kilometry cross-country. Dolina ma bardzo dobry potencjał termiczny oraz zapewnia wiele dogodnych miejsc do lądowania poza oficjalnym lądowiskiem. Najlepsze kierunki na początek, to lot w kierunku zachodnim, wzdłuż południowej ściany pasma górskiego Kreuzeck i z powrotem. Alternatywnie możesz wybrać trasę w kierunku wschodnim, do Radelberger Alm i z powrotem.
Natomiast doświadczeni piloci XC mogą podnosić sobie poprzeczkę z każdym lotem wykonywanym w tym rejonie Alp – i zawsze będą mieli okazję pobić swój wcześniejszy rekord.

Wyjazd paralotniowy GREIFENBURG XC 2

Program:
Podczas wyjazdu XC zapoznamy Was z taktyką przelotową, planowaniem i
realizacją planowanego przelotu. Będziemy analizować prognozy pogodowe oraz czytać teren pod kątem przelotów. Omówimy przykładowe loty w danym miejscu. Zapoznamy Was ze sprzętem elektronicznym, wykorzystywanym do przelotów. Wieczorami będziemy analizować niektóre Wasze loty.
Podczas naszego wyjazdu omówimy konfigurację i obsługę najpopularniejszego programu przelotowego – XC Track.

Cel wyjazdu: Trójkąt płaski około 70km, czas lotu 3-4 godziny

Wyjazd paralotniowy GREIFENBURG XC 3

Dodatkowe atrakcje:

Kemping położony jest przy jeziorze kąpielowym – prawdziwa rozkosz po całym dniu latania 🙂

Koszt wyprawy: 3000 zł

Składowe ceny: 2300 zł + 150 euro

Cena zawiera:

Kierunki alternatywne w przypadku braku warunu: Słowenia, Włochy, inne…

Już wyjaśniamy:
Wyjazd kierowany jest do Pilotów mających już jakieś doświadczenie – a doświadczony Pilot wie, że możemy planować wyjazd, a pogoda będzie się z nas śmiała 🙂
Greifenburg, to wysokie Alpy – im wyższe góry, tym pogoda mniej przewidywalna i bardziej kapryśna. Może się okazać, że trafimy na nieciekawe fronty atmosferyczne, które utkną między graniami i latanie w Greifenburgu nie będzie ciekawe, albo w ogóle niemożliwe.
W takiej sytuacji zmienimy kierunek wyjazdu i wybierzemy miejsce bardziej sprzyjające atmosferycznie, w racjonalnej odległości.
Dlatego wyjazd planujemy w wersji kempingowej (patrz: Noclegi), co ułatwi nam mobilność.
Uwaga:
Tego typu wyjazdy zawierają ryzyko pogodowe. Zmiana miejsca wyjazdu nie stanowi podstawy do zmiany/zwrotu zapłaconej ceny wyjazdu.