Przejdź do treści

Para Eskapda Paralotniowa do Francji

Dzięki swojej lokalizacji, łatwemu dostępowi, liczbie możliwych lotów i  panoramicznym widokom, Anncy stał się najważniejszym miejscem do uprawiania paralotniarstwa w Europie.

Malownicze miasto Annecy leży na szczycie 15-kilometrowego jeziora i jest rajem dla miłośników paralotniarstwa i prawdopodobnie najpopularniejszym obszarem latania w Alpach. Znajduje się w północno-zachodnim rogu Alp. Dolina otwiera się na równiny i oferuje fantastyczne możliwości latania, szczególnie gdy warunki są zbyt niestabilne, aby latać głębiej w górach. Dolina  ma statowiska z obu stron, jednak najpopularniejsze jest Col de la Forclaz . 
Dolina oferuje loty prawie przez cały rok, łatwy dostęp i proste trasy XC oferują niespotykane doznania latania. Obecność jeziora sprawia, że jest to idealne miejsce na kursy SIV i acro oraz dla producentów do testowania swoich skrzydeł.

Możliwości:

Główne startowisko znajduje się wysoko nad południowym krańcem jeziora i wychodzi na zachód i zazwyczaj zaczyna działać po południu około 13.00. Po starcie proste szybowanie na północ wzdłuż grzbietów skierowanych na zachód do Dents de Lanfon, spektakularnego wapiennego szczytu. Stamtąd piloci robią przeskok przez jezioro, na północ do miasta Annecy lub na wschód, w większe góry i w kierunku Mt Blanc.
Ciągłe grzbiety skierowane na zachód ułatwiają trasy XC i pozwalają na duże trójkąty i powroty.
Niższy start w Planfait, zaczyna działać nieco wcześniej i prowadzi prosto do Dents de Lanfon. Jeszcze wcześniejszy start można rozpocząć od małego, wschodniego startu w Entrevernes. Jednak start jest niewielki, ma szerokość skrzydła i trudno się od niego uwolnić.
Na zachód od jeziora leży Semnoz, wysublimowana grań od zachodu, która biegnie przez 35 łatwych kilometrów na południe, zapewniając możliwie najłatwiejsze 70 km powrotu i powrotu na świecie.

wyjazd paralotniowy.
wyjazdy paralotniowe skytrekking

Miejsce:

Francja- Alpy francuskie: Annecy, St. Hilaire,

Stopień trudności
2.5/5
Dostępne miejsca: brak miejsc
Termin: 3-11.09.2022

cena: 2100+150euro

Płatność za szkolenie realizowana jest w dwóch ratach. 

  1. Pierwsza transza – zadatek płatny w dniu zapisu w kwocie 1000zł – dopiero wpłata zadatku skutkuje 100% rezerwacją miejsca na kursie. 
  2. Druga transza 1100zł płatna 30 dni przed planowanym wyjazdem.
  3. 150 euro gotówka, którą należy przekazać Instruktorowi na miejscu.

Dla kogo:

Istnieje możliwość zabrania ze sobą osób towarzyszących, nielatających.

Cena zawiera:

Cena nie zawiera:

Noclegi: