fbpx
Przejdź do treści

Para Eskapada

Wyprawa paralotniowa do Francji

Termin:

30.08 07.09.2024

Poziom trudności:
2/5

Podczas tego wyjazdu odwiedzimy 3 kultowe miejsca: 

  • Annecy – Dzięki swojej lokalizacji, łatwej logistyce, liczbie możliwych lotów oraz panoramicznym widokom – Annecy stało się kultowym miejscem paralotniowym w Europie.
  • Saint Hilaire – To miejsce jest znane na całym świecie. Raz w roku Saint Hilaire jest  gospodarzem Coupe Icare, największego na świecie wydarzenia poświęconego lotom swobodnym. 
  • Passy – to miejsce, które oferuje niezapomniane doświadczenia paralotniarskie z widokiem na Mont Blanc. 

Dla Kogo ?

Jeżeli masz wątpliwości, czy wyjazd jest dla Ciebie – zadzwoń do nas.

wyjazdy paralotniowe skytrekking
wyjazd paralotniowy.

Malownicze miasto Annecy – położone nad 15-kilometrowym jeziorem – jest rajem dla miłośników paralotniarstwa oraz prawdopodobnie najpopularniejszym obszarem do latania w Alpach. Znajduje się w północno – zachodniej części Alp. Dolina otwiera się na równiny i oferuje fantastyczne możliwości latania szczególnie, gdy warunki są zbyt niestabilne, aby latać głębiej w górach. Dolina ma statowiska na dwa kierunki, jednak najpopularniejsze jest Col de la Forclaz. 
Dolina oferuje loty prawie przez cały rok, łatwą logistykę oraz proste trasy XC. Obecność jeziora sprawia, że jest to idealne miejsce na kursy SIV i acro oraz dla producentów paralotni do testowania skrzydeł.

Wyprawa Paralotniowa - Francja 1

Możliwości

Główne startowisko Col de la Forclaz znajduje się wysoko nad południowym krańcem jeziora, ma kierunek zachodni oraz zaczyna działać zazwyczaj po południu, około 13.00. Po starcie proste szybowanie na północ, wzdłuż grzbietów skierowanych na zachód do Dents de Lanfon –  spektakularnego wapiennego szczytu. Stamtąd piloci robią przeskok przez jezioro, na północ do miasta Annecy lub na wschód, w większe góry – w kierunku Mont Blanc. Długie grzbiety skierowane na zachód ułatwiają trasy XC oraz pozwalają na duże trójkąty i powroty.

Wyprawa Paralotniowa - Francja 2

Niższy start Planfait zaczyna działać nieco wcześniej i prowadzi prosto do Dents de Lanfon. Jeszcze wcześniej można rozpocząć loty od małego, wschodniego startu Entrevernes –  jednak start jest niewielki, ma szerokość skrzydła i trudno się od niego uwolnić.
Na zachód od jeziora leży Semnoz – wysublimowana grań,  którą można stosunkowo łatwo przelecieć 35 km na południe oraz równie łatwo zrobić powrót z wynikiem 70 km. 

Koszt wyprawy: 3000 zł

Składowe ceny: 2300 zł + 150 euro

Cena zawiera: