fbpx
Przejdź do treści

Wyjazdy paralotniowe i Para Eskapady

Wyjazdy paralotniowe

Szkoła Paralotniowa SkyTrekking oferuje wyjazdy paralotniowe, na których piloci paralotniowi zdobywają doświadczenie w lotach termicznych oraz żaglowych. Wybieramy kultowe miejsca na mapie paralotniowej Europy i nie tylko. Miejsca umożliwiające długie bujanie w przestworzach.

Nasze wyjazdy organizujemy kilka razy do roku. Dla pilotów , którzy chcą latać indywidualnie i tylko potrzebują organizacji  wyjazdu. Jak i dla pilotów, którzy po zdanym egzaminie na Świadectwo Kwalifikacji chcą pod okiem instruktora nabyć doświadczenia w lataniu termicznym, żaglowym oraz uzyskać nalot do poziomu wyszkolenia IPPI4.

Cześć naszych wyjazdów paralotniowych skierowania jest dla pilotów po pierwszym etapie szkolenia. Nasza szkoła paralotniowa oferuje szkolenie do drugiego etapu za granicą po to, aby przyszli piloci mieli możliwość uczenia się w zróżnicowanym terenie oraz przy możliwie najlepszych warunkach atmosferycznych.

Maroko - Para Eskpada
W listopadzie jedziemy na Para Eskapadę do Marko. Przed nami 6 dni latania w przecudnej scenerii sahary i oceanu.
Zobacz szczegóły
Hiszpania-Andaluzja
Słoneczna Andaluzja z kultowym miejscem Algodonales i otaczające je miejsca do latania, to jedno z najlepszych terenów w Europie do uprawiania paralotniarstwa.
Zobacz szczegóły
Previous slide
Next slide

Czas trwania wyjazdu paralotniowego: 8 dni(2 dni na transfer). A więc 6 dni latamy i centrujemy kominy 🙂

W naszej ofercie pojawiła się  nowa propozycja „Para Eskapady”

Oferta skierowana jest dla  pilotów poszukujących nowych miejsc do latania, pragnących zwiedzać świat z powietrza. W zależności od stopnia trudności Para Eskapady skierowanie są dla pilotów z nalotem minimum 5 h, 10h lub z minimalnym poziomem wyszkolenia IPPI4.

Miejsca, w które jeździmy:

  • Maroko, rejon Sidi Ifni, gdzie cieszymy się lotami w spokojnych warunkach termiczno-bryzowych.
  • Maroko: XC w górach Atlasu wysokiego. Aguergour, M’Zouda, Zagora, wydmy Merzougę.
  • Francja, Annecy w Alpach francuskich to  jedno z piękniejszych miejsc do latania w Europie.  Przepięknie położone jezioro, otoczone górami robi niesamowite wrażenie.
  • Ager (Hiszpania) Ager co roku odnosi ogromny sukces, a piloci często zgłaszają rekordowe loty przeloty. Najlepsze warunki do latania XC Ager oferuje wiosną i jesienią.
  • Sycylia
  • Teneryfa Najlepsze warunki pogodowe Teneryfa oferuje nam w okresie zimowym. Kiedy u nas szaleje zima na Teneryfie panuje łagodny klimat z temperaturą powyżej 20 stopni.
  • Macedonia, Południowa Macedonia oferuje bogate możliwości XC.  Macedonia może pochwalić się łatwą do zrozumienia pogodą, dużymi trawiastymi startami i licznymi możliwościami lądowania. 
  • Kolumbia (Roldanillo) Wystartuj z wypielęgnowanych trawiastych startowisk otoczonych plantacjami kawy i bananów 🙂
Szkolenia paralotniowe, Wyjazdy paralotniowe 1
Hiszpania- lądowisko pod El Bosque - Lądowanie o zmierzchu. Po całym dniu latania, ostatni piloci podchodzą do lądownia.

W naszych wyjazdach paralotniowych oraz  „Para Eskapadach” biorą udział piloci paralotniowi na różnym poziomie umiejętności i doświadczenia.  Pozwala, to na wymianę wiedzy i doświadczeń podczas wieczornych rozpraw we włoskiej, hiszpańskiej czy sycylijskiej restauracji.  

Co zapewniamy

wyjazd paralotniowy
Nie samym lataniem człowiek żyje, czasem trzeba coś zjeść 🙂 Wspólne biesiady to już tradycja na naszych wyjazdach paralotniowych.

Opinie o szkole paralotniowej SkyTrekking

*Wyjazd paralotniowe skierowane są do pilotów, którzy ukończyli szkolenie podstawowe i chciałyby podnieść swoje umiejętności w lataniu termicznym i żaglowym oraz uzyskać nalot do karty IPPI4.

*Para Eskapady –  wyjazdy rekreacyjne, to oferta dla pilotów posiadających świadectwo kwalifikacji pilota paralotniowego. Pilotów pragnących zwiedzić z nami najlepsze miejscówki paralotniowe  nie tylko w Europie.

 

Na wyjazdy paralotniowe zapraszamy pilotów, którzy po raz pierwszy jadą latać w góry. Oraz pilotów z licencjami, którzy chcą doszkolić się w lotach termicznych i zrobić nalot do  karty wyszkolenia IPPI 4*.

wyjazdy paralotniowe
Maroko -Aglou Beach. Idealne miejsce do ground handlingu.
wyjazdy paralotniowe
Hiszpania - Matalascańas Beach
wyjazdy paalotniowe
Sycylia - Bolognetta
wyjazdy paralotniowe
Maroko - startowisko "Kaktusy"