fbpx
Przejdź do treści

Szkolenia i kursy paralotniowe

Nasze szkolenia paralotniowe prowadzone są zgodnie z programem zatwierdzonym i opublikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Podstawowe szkolenia paralotniowe

Szkolenia paralotniowe

1 etap - zaczynamy szkolenie paralotniowe

Na tym etapie celem szkolenia paralotniowego jest przede wszystkim nauka startowania i lądowania oraz umiejętności samodzielnego przygotowania i kontroli paralotni przed lotem. Po ukończeniu tego etapu, pilot- uczeń będzie przygotowany aby dalej kontynuować kurs paralotniowy

szkolenie paralotniowe

2 etap - trening umiejętności pilotażowych

Drugi etap poszerza wiedzę i umiejętności pilota o nowe elementy. Pilot-uczeń po zakończeniu tego etapu szkolenia paralotniowego powinien umieć zastosować co najmniej jedną metodę wytracania wysokości. Opanować wszystkie elementy związane z zakrętami, krążeniem, posiąść umiejętność stabilizacji skrzydła w locie oraz… 

Termika i żagiel (szczególnie zalecane)

Ten poziom realizujemy w górach w Alpach na wyjazdach paralotniowych.  Mają na celu doskonalenie umiejętności latania paralotnią w termice oraz latania żaglowego. 

Nasze wyjazdy paralotniowe oraz „Para Eskapady” skierowane są do pilotów, którzy chcą pod naszym okiem doskonalić umiejętności oraz uzyskać nalot do karty wyszkolenia IPPI4.  

Aby samodzielnie latać paralotnią należy ukończyć kurs paralotniowy składający się z 2 etapów szkolenia oraz zdać egzamin państwowy na Świadectwo Kwalifikacji Pilota Paralotniowego PGP.

szkolenia z napędem PPG i PPGG

Od śmigła - szkolenie do lotów z napędem PPG

Jest to nauka latania na paralotni PPG, czyli  z napędem plecakowym. Na tym kursie paralotniowym  poznasz wszystkie tajniki bezpiecznego latania z napędem paralotniowym PPG.

Nie musisz posiadać własnego sprzętu. Wszystko otrzymasz na miejscu. Zaproponuj odpowiedni dla siebie termin szkolenia:

Trajka - szkolenie do lotów motoparalotnią PPGG

Nasi kursanci swoje pierwsze kroki w nauce lotów motoparalotnią ( PPGG) stawiają bezstresowo.

Jesteśmy jedyną szkołą paralotnią, która podczas szkolenia do uprawnień  PPGG wykorzystywać do nauki  trenażer- symulator trajki.

Bez obawy o połamane śmigła, pocięte liny i pocięte paralotnie

Egzaminy państwowe na Świadectwo Kwalifikacji organizowane są również przez naszą szkołę.

Kursy paralotniowe specjalistyczne

szkoła paralotniowa

Tandem - uprawnienie dodatkowe

Nauka latania na paralotni dwuosobowej z pasażerem. 

Szkolimy do wszystkich uprawnień „TANDEM”

  • Tandem PP
  • Tandem PPG
  • Tandem PPGG

Skontaktuj się z nami a razem ustalimy dogodny termin:

Kurs aktywnego pilotażu - tzw. mały SIV

Minął rok od szkolenia paralotniowego, zaczynasz już latać w termice i szykujesz się na pierwsze samodzielne przeloty. Masz za sobą pierwsze 15-20 godzin w powietrzu. Chciałbyś poczuć się pewniej, lepiej rozumieć skrzydło i prawidłowo reagować na jego zachowania. Nauczyć się korzystać z „pełni” możliwości swojego skrzydła.

W tym celu organizujemy szkolenia doskonalcie tzw. „Kurs aktywnego pilotażu paralotni”.

kurs paralotniowy

Kurs Instruktorski

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu państwowego i odbyciu praktyk uczestnik szkolenia otrzymuje uprawnienia instruktora paralotniowego . Szkolenie odbywa się wg. programu Urzędu Lotnictwa Cywilnego.